Nos mivel ezt sem írt senki ma kénytelen leszek. :Đ Mivel nem jut eszembe saját ötlet kívánságteljesítés következik.Egyébként kedvelem a zenekart 12-13 évesen nagyon rájuk voltam kattanva, de kapcsoltunk kihűlt. Viszont ha meghallok tőlük valamit, szívesen meghallgatom a nosztalgia miatt, na meg mert csodálatosan szép. :) Jöjjön hát az:
Az Apocalyptica egy finn, turkui zenekar, melynek jelenlegi négy tagja: Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen, Perttu Kivilaakso és Mikko Sirén . X'D (OMG)
Régebben is négyen voltak, előző tag volt Antero Manninen és Max Lilja, bár Antero Manninen még mindig fellép a színpadon, ha tud. Mikko Sirén 2003 óta turnézik a bandával, az Apocalyptica albumon már ő dobolt 2005-ben. 2006-tól hivatalosan is tag.
Különlegességük, hogy – bár komolyzenei tanulmányaik vannak, és komolyzenét is játszanak – heavy metalt játszanak csellón :Đ . Saját számaik a komolyzenét és a heavy metalt ötvözik, rengeteg nagyobb rocklegenda zenéit is feldolgozták már,mint például: Metallica.
-Az Apocalyptica az alábbi zenekarok dalaiból készített feldolgozást, saját dalaik mellett:
-Jelenlegi tagok
- Eicca Toppinen – cselló
- Paavo Lötjönen – cselló
- Perttu Kivilaakso – cselló
- Mikko Siren – dob (a Megaphone tagja is)
A koncertjeiken az együttes korábbi tagja, Antero Manninen is csatlakozni szokott.
" A ‘90-es évek elején alakult Apocalyptica már a kezdetektől egy teljesen egyéni utat választott. Pár évvel korábban, még a helsinki Sibelius Akadémia diákjaiként e fiatal virtuózok beléptek egy csellózenekarba, amely Bach-tól Hendrixig mindenkitől játszott zenét. Azonban Eicca Toppinen és három barátja valami ütősebbet forgatott a fejében. Miután mindhárman a heavy metálért rajongtak, elhatározták, hogy megalapítják a saját együttesüket. Toppinen egyedien átírta kissé a Metallica, Slayers és más metállegendák számait, és a csapat sorozatosan fellépett az iskolai bálokon. Ahogy egyre keresettebbé váltak, az Apocalyptica megtette a merész lépést, és színpadra lépett egy igazi heavy metál klubban…
“Lehetőséget kaptunk, hogy játsszunk egy utókarácsonyi metálpartin a helsinki Teatro Heavy Metal Clubban, 1995-ben”, emlékezik vissza Toppinen. “Három másik banda lépett fel, és mindegyikük feldolgozásokat játszott. Ez egyike volt a HIM első koncertjeinek. Type O Negative feldolgozásokat adtak elő, mi pedig Metallicát. Nagyon ijesztő volt odamenni, és metálosoknak játszani. Nem tudtuk, mi fog történni. Azt hittük, meg is ölnek minket! De aztán rendesen megdöbbentek, és jól érezték magukat.”
E hamarosan legendássá váló koncert közönségében rejtőzve ott volt Kari Hynninen a Zen Garden Recordstól, akit annyira lenyűgöztek az együttes zseniális metálhimnusz-interpretációi, hogy azonnal szerződést és egy lehetőséget ajánlott nekik, hogy 1996-ban kiadják debütáló albumukat ‘Plays Metallica by Four Cellos’ címmel.
“Felhívott minket, és megkérdezett, akarunk-e albumot készíteni”, mondja Toppinen, hitetlenkedően rázva a fejét. “Magunk között soha nem gondoltuk, hogy abból, amit csinálunk, egy lemezt lehetne kihozni. Csak a móka kedvéért volt, egyfajta terápiaként az összes rohadt skálázás miatt! Szóval, amikor az első album megjelent, nem számítottunk túl sokra. Ha ezer példányban kel el Finnországban, már az nagy szó lett volna, de több mint egymilliót adtak el belőle a világon!”
Az Apocalyptica elsöprő sikert aratott a hazájában, meglepően széles közönségben, amely kőkemény metál fanatikusokat és állsimogató klasszikus szakértőket is magába foglalt. Különös kombinációnak tűnhet, de az együttes számára a két műfaj kapcsolata logikus és természetes
“Létezik egyfajta primitívség a metálban és a klasszikus zenében is”, mondja Toppinen. “Jobban rejtőzködik a klasszikus zenében, de rendkívül hatalmas és erős. Ha Sosztakovics szimfóniáit hallgatod; amikor nagyon beindul, a Panterához vagy a Sepulturához lehet hasonlítani. Ráadásul mindkét világ lakói szeretik a jó zenészeket.”
Hirtelen és meglepő népszerűségétől inspirálva, az Apocalyptica a kreativitás tornyosuló hullámait meglovaglásával és elképesztő fellépéseikért elismerő vélemények bezsebelésével töltötte a ‘90-es évek végét. 1998-ban megjelent “Inquisition Symphony” című második albumuk, egy újabb adag feldolgozás ezúttal a Faith No More, a Pantera és a Sepultura számaival. Szerepelt rajta továbbá az együttes első eredeti anyaga is: három dal megmutatta, hogy az Apocalypticában több van az újdonság varázsánál. Mire a finnek elértek a harmadik stúdiólemezig, a 2000-es “Cult”-ig, már eldöntötték, hogy elszakadnak a feldolgozásoktól, és majdnem egy egész albumnyi friss anyaggal álltak elő, amely egyszer és mindenkorra kőbe véste a banda egymástól elütő műfajokból alkotott vad és feltűnően változatos egyvelegét. Ezután trióvá csökkent létszámmal az Apocalyptica eltökélten alakította magát egy ütős kreatív erővé.
“A saját számaink írása új dimenziót nyitott a bandának”, állítja Toppinen. “Már tudtuk, hogy jól mennek a feldolgozások, és ez már nem volt érdekes a számunkra. Új, friss zenét kellett írnunk a hangszereinknek. Nem agyaltunk azon, hogy ‘Ezt kell tennünk, hogy sikeresek legyünk’; egyszerűen csak meg akartuk tartani benne az érdeklődésünket, és nem ugyanazt a szart ismételgetni.”
Az elismertségük ugrásszerű növekedésével együtt az Apocalyptica egy újabb nagy lépéssel sétált át az új ezredbe, amikor a Slayer legendás dobosával, Dave Lombardóval dolgozott együtt “Reflections” című negyedik stúdióalbumán (2003).
“Egy holland metálfesztiválon játszottunk ‘97-ben, és Dave doboktatást tartott”, emlékszik vissza Toppinen. “Odajött hozzánk, és megkérdezte: ‘Tudtok Slayert is játszani? Nem akartok velem fellépni?’, és mi azt mondtuk “De, persze!”. Eljátszottuk vele a ‘South of Heaven’-t élőben, és utána azt mondta: ‘Ha valaha dobosra lesz szükségetek, csak hívjatok!’. Azóta barátok vagyunk.”
Felismerve, hogy Lombardo ritmikus befolyása újfajta életet adott a zenéjüknek és lehetővé tette számukra, hogy számtalan új irányba nyissanak, az Apocalyptica verbuválta a saját főmunkaidős dobosát, Mikko Sirént a 2005-ös, önmagukról elnevezett opusra. Könnyen lehet, hogy karrierjük legerőteljesebb albumaként az “Apocalyptica” készítése során az együttes megszilárdította zeneszerzői képességeit, és vendégzenészeket hívott a stúdióba, köztük a HIM frontemberét, Ville Valót, Lauri Ylönent a The Rasmusból és ismét Dave Lombardót, akik mind segítettek a metál első vonósainak, hogy szélesebb közönségre tegyenek szert, mint valaha.
És most 2007-re és az Apocalyptica vadonatúj albumára, a “Worlds Collide”-ra térve. A régóta a Rammstein múzsájaként működő Jacob Hellner producerrel dolgozva, ez nyilvánvalóan tetőpontja a finn fiatalok egyenesen felfelé ívelő pályájának; megkapó mini-eposzok szemkápráztató kollekciója, amelyek az együttes történetének minden oldalát megvilágítják, miközben számtalan új ötletet és váratlan kerülőt mutatnak be az eltéveszthetetlen hangzásukkal. Vagy egyszerűen megfogalmazva: nagyszerű rock dalok kollekciója. A munka 2006 augusztusában kezdődött, és onnantól kezdve a nagyjából 40 szám, amit a banda a lemezhez írt, lecsökkent az átfogó és hibátlan egy tucatra, köztük közös számokkal a Stone Sour/Slipknot Corey Taylorjával (az “I’m Not Jesus” című első kislemezen), a Lacuna Coil elbűvölő Cristina Scabbiájával, a 3 Days Grace énekes Adam Gontierrel és megint csak régi barátjukkal és kollégájukkal, Dave Lombardóval.
“Nagyon izgalmas volt”, lelkesedik Toppinen. “A legutóbbi két albumon producerek, zeneszerzők és mindenesek voltunk. Most kitártuk a kaput különféle énekesek, egy producer és még társszerzők számára is. Új elemeket engedtünk az Apocalyptica világába. Ez rendkívül érdekes és izgalmas volt.”
Amikor az Apocalyptica különleges vendégként a központi színpadot kapta az idei év Eurovíziós Dalfesztiválon Helsinkiben, a zene szerelmeseinek milliói fogtak padlót a világon annak az együttesnek a látványától és hangzásától, amely füleket letaglózó látványosságot kelt, ahol csak feltűnik, és amely úgy viseli egyedülállóságát, akár egy érdemrendet. A “Worlds Collide” megjelenésével az Apocalyptica bebiztosította magát, hogy újabb szívekbe és elmékbe lopja be magát világszerte.
“Megpróbáltunk egy világszínvonalú albumot készíteni”, foglalja össze Toppinen. “Számunkra ez egy izgalmas időszak. Nagyszerű emberekkel dolgozunk együtt, és teljesen fel vagyok csigázva. 11 éve először érzem úgy, hogy az egész csapat együtt dolgozik. Ezzel a csapattal képesek leszünk arra, hogy felrázzuk azokat az embereket, akik eddig is ismerték az Apocalypticát, de nem vettek volna jegyet vagy albumot eddig. Terjeszteni akarjuk az igét.”
-Albumok
- Plays Metallica by Four Cellos (1996)
- Inquisition Symphony (1998)
- Cult (2000)
- Reflections (2003)
- Apocalyptica (2005)
- Worlds Collide (2007)
- 7th Symphony (2010)
-Hivatalos oldal
-Magyar rajongói oldal
Nos most hogy ezzel megvoltunk, szeretnék pár kedvencet bemutatni nektek! remélem aki nem ismeri meg fogja szeretni, mert nagyon szépek az alkotásaik! :3
Remélem hogy tetszett mindnekinek a zenekar. Azért nem akartam róluk írni mert kiborulok ha meghallom őket. Most is sikerült.... :Đ
Fúúúúúú. *__* Köszönöm.
VálaszTörlésImádom őket, mondjuk én nem annyira rég óta, olyan 3-4 éve. Az Apocalypticával kezdtem áttérni a metál műfajokra. :D Szóval nem hiába "terjesztik az igét". :)
Huh, nekem a 3 Days Grace is nagy kedvencem, így az egyik kedvenc számom tőlük az I Don't Care. :D
http://www.youtube.com/watch?v=qxDcWvZCSRg&ob=av2n
♥_♥
Még egyszer köszönöm.
Nem akartam, hogy kiborulj. :(
//*tudat alatt biztos szörnyű szörnyeteg és tudta, hogy Káin ettől kiborul*//
Nem rossz :)
VálaszTörlésMadame C.
következő kedvencem *__* Arigatou!
VálaszTörlésne feledkezzünk meg a Pathról, egyik kedvencem:3
http://www.youtube.com/watch?v=FTD2lKew4iI
egy időben még ezt is szerettem :Đ
http://www.youtube.com/apocalyptica#p/u/61/WNOgIoXj8PM :'D
búúúú Miért borultál ki? :(
Ms.Rat
Örülök ha tetszett nektek!
VálaszTörlésAmúgy az ilyen zenéktől midig ez van :Đ
Íme egy újabb ékes példája a finn zenének! :)
VálaszTörlésNe borulj ki nagyon Cicafiú!Majd rendbe jönnek a dolgok. (remélem)
Érdekes, alapvetően szeretem azt, amit az Apocalyptica csinál, de sokáig nem bírom egyhuzamban hallgatni, mert idegesít, hogy nincs benne ének. A klasszikus zenével meg a jazzel is ez a bajom általában... *kultúrembör* :D
VálaszTörlés-Charlotte:
VálaszTörlésJaj kedves vagy, most nincs komolyabb baj amúgy csak gyenge vagyok lelkileg ilyen téren! :D
-Mandy:
Nekem néha sokkal jobb hogy nincs ének :O
Hú! Asszem 2002-ben Rammstein előtt hallottam őket, jók voltak. Csak úgy szaggatták a vonókat. :D
VálaszTörlésKáin, ízlések és pofonok. ;)
VálaszTörlés-LUna:
VálaszTörlésIgen elég elmebetegek szoktak lenni :D
-Mandy:
igaz ^_^
Istenem ♥
VálaszTörlésImádom őket :) engem egyáltalán nem zavar hogy nincs benne ének :) csak sajna néha (-elég gyakran-) megesik h megkönnyezem a számokat.
-Misu:
VálaszTörlésNa detto, ez volt a kiborulásom oka is :D
Káin:
VálaszTörlésAkkor jó, ez még a jobbik eset. Ilyen nálam is rendszeresen van. =)
Jaaj de jó^^ szeretem a számaikat bár nem sokat hallgatok tőlük.
VálaszTörlésOlyan jó a finneknek, tele vannak igényes meg jó metál együttesekkel mi meg kénytelenek vagyunk SP "éneklését" hallgatni. Na jó persze elvétve itt is találunk igényes előadókat de sokat kell keresgélni.
MSE
-MSE_
VálaszTörlésNem vagyunk kénytelenek :O. Én legalábbis nem hallottam sosem semmit tőle XD
Káin:
VálaszTörlésLelki szemeim előtt megjelentél chibi-ként amint a számítógép előtt törölgeted fejed 75%-át elfoglaló szemedet. édes. :3 lehet lerajzolom :)
OFF: nagyon nem témához kapcsolódó dolog, de muszáj eldicsekednem:tegnap megtanultam hörögni (bár azóta is rejtély hogy csináltam xD):DDD nembaj azért büszke vagyok rá XD
Hehe igazad van Káin :D
VálaszTörlésAmúgy zárójeles megjegyzés: Perttu tök helyes nem? :P
MSE
MSE:
VálaszTörlészárójeles megjegyzés: Eicca helyesebb xD legalábbis szerintem. :P
Hehe ő is nagyon helyees^^ de Perttuban valami jobban megfogott.
VálaszTörlésMSE
-Misu:
VálaszTörlésRajzolj le! :OOOOOOOOOOO
Gratulálok a hörgéshez! Gondolom részegen jöttél rá hogy kell! XD
Káin:
VálaszTörlésOkéés :D
Köszi ^^ és nem, nem volt bennem pia :D